Exkurze a semináře

Ve spolupráci s pracovníky ostatních středisek naší organizace nabízíme terénní exkurze a semináře.

  • Exkurzi je potřeba objednat alespoň 14 dní předem.
  • Minimální počet účastníků exkurze je 15 osob.

Pražské potoky a rybníky

vodni plochy
Exkurze po zajímavých pražských vodních plochách. Počernický rybník, suchý poldr Čihadla, podél Botiče aj. Ukázky úspěšných projektů revitalizací vodních toků a ploch.

jaro–podzim / terén / 1,5–3 hodiny / 50 Kč

Královská obora Stromovka

stromovka
Komentovaná procházka největším pražským parkem vás provede jeho minulostí i současností. Dozvíte se, co všechno obnáší správa a údržba Stromovky, jaké rostliny a dřeviny v parku vysazujeme a jak o ně pečujeme. Představíme vám také zdejší komplex rybníků a Rudolfovu štolu, která je napájí.

jaro–podzim / terén / 2,5 hodiny / 50 Kč / pro žáky od 2. stupně ZŠ

Do geologické minulosti Prahy

geologie
Představení Prahy jako světové geologické lokality. Dějiny naší planety a historie vzniku pražských hornin. Vycházka proti proudu času vám poodhalí, co všechno jste o Praze ještě nevěděli. Součástí exkurze je i zapojení účastníků do praktických geologických úkolů.
jaro–podzim / terén / 2–3 hodiny / 50 Kč

Medárna

medarna
Poznat zblízka místo, kde to voní medem a kde se zpracovává včelí vosk? To můžete pouze u nás. Přijďte se podívat na naši medárnu a nahlédnout do opravdového včelařského provozu.

jaro–podzim / medárna / 1 hodina / 35 Kč

Zahradnictví Ďáblice

zahradnictvi
Už při vstupu do areálu na vás kromě vůně rostlin dýchne také jedinečná atmosféra dlouhé tradice zahradničení, kterou ctí i současný moderní provoz. Již od roku 1924 ďáblické zahradnictví pěstuje rostliny a dřeviny pro pražské parky. Rádi vám ukážeme, kde se rodí městská zeleň.
jaro–podzim / zahradnictví / 1 hodina / 35 Kč

Kompostárna hl. m. Prahy

kompostarna
Zajímá vás koloběh živin v praxi? Ukážeme vám, jak můžete naložit s posekanou trávou nebo s ořezanými větvemi ze zahrady tak, abyste z nich ještě měli praktický užitek. Přijďte se podívat do první pražské kompostárny.

jaro–podzim / kompostárna / 1 hodina / 35 Kč

 
Objednání exkurze