Exkurze a semináře

Ve spolupráci s pracovníky ostatních středisek naší organizace nabízíme terénní exkurze a semináře.

  • Exkurzi je potřeba objednat alespoň 14 dní předem.
  • Minimální počet účastníků exkurze je 15 osob.
  • Exkurze jsou vhodné pro žáky ZŠ, SŠ a starší 
 
 

Královská obora Stromovka

Komentovaná procházka největším pražským parkem vás provede jeho minulostí i současností. Dozvíte se, co všechno obnáší správa a údržba Stromovky, jaké rostliny a dřeviny v parku vysazujeme a jak o ně pečujeme. Představíme vám také zdejší komplex rybníků a Rudolfovu štolu, která je napájí.

Vrch Petřín

Vrch Petřín, jemuž vévodí Petřínská rozhledna, patří mezi nejvýraznější dominanty Prahy. Na skalnatém vršku nad Vltavou najdete řadu historických a církevních památek, hvězdárnu či známé zrcadlové bludiště, a to vše uprostřed kvetoucích sadů a zahrad, které pokrývají jeho svahy. Zveme vás na komentovanou prohlídku tohoto jedinečného parku, o jehož zeleň se naše organizace stará.

Do geologické minulosti Prahy

Představení Prahy jako světové geologické lokality. Dějiny naší planety a historie vzniku pražských hornin. Vycházka proti proudu času vám poodhalí, co všechno jste o Praze ještě nevěděli. Součástí exkurze je i zapojení účastníků do praktických geologických úkolů.

Jdeme na houby

Miliony let staré organismy, schopné léčit, ale také zabíjet. Ačkoliv většina z nás se zajímá hlavně o to, které druhy se nejlépe hodí do smaženice nebo jak správně připravit houbovou polévku, houby rozhodně nejsou zajímavé jenom z kulinářského hlediska. Fascinující svět hub vám představí zkušený mykolog, který vás naučí houby hledat i správně určovat a vysvětlí, jak důležitou roli v přírodě hrají.

Medárna

Poznat zblízka místo, kde to voní medem a kde se zpracovává včelí vosk? To můžete pouze u nás. Navštivte naši medárnu a nahlédněte do opravdového včelařského provozu.

Kompostárna hl. m. Prahy – Slivenec

Zajímá vás koloběh živin v praxi? Ukážeme vám, jak můžete naložit s posekanou trávou nebo s ořezanými větvemi ze zahrady tak, abyste z nich ještě měli praktický užitek. Přijďte se podívat do první pražské kompostárny.