Exkurze a semináře

Ve spolupráci s pracovníky ostatních středisek naší organizace nabízíme terénní exkurze a semináře.

  • Exkurzi je potřeba objednat alespoň 14 dní předem.
  • Minimální počet účastníků exkurze je 15 osob.
 

Pražské potoky a rybníky

vodni plochy
Exkurze po zajímavých pražských vodních plochách. Počernický rybník, suchý poldr Čihadla, podél Botiče aj. Ukázky úspěšných projektů revitalizací vodních toků a ploch.

jaro–podzim / terén / 1,5–3 hodiny / 70 Kč

 

Královská obora Stromovka

stromovka
Komentovaná procházka největším pražským parkem vás provede jeho minulostí i současností. Dozvíte se, co všechno obnáší správa a údržba Stromovky, jaké rostliny a dřeviny v parku vysazujeme a jak o ně pečujeme. Představíme vám také zdejší komplex rybníků a Rudolfovu štolu, která je napájí.

jaro–podzim / terén / 2,5 hodiny / 70 Kč / pro žáky od 2. stupně ZŠ

 

Vrch Petřín

stromovka
Vrch Petřín, jemuž vévodí Petřínská rozhledna, patří mezi nejvýraznější dominanty Prahy. Na skalnatém vršku nad Vltavou najdete řadu historických a církevních památek, hvězdárnu či známé zrcadlové bludiště, a to vše uprostřed kvetoucích sadů a zahrad, které pokrývají jeho svahy. Zveme vás na komentovanou prohlídku tohoto jedinečného parku, o jehož zeleň se naše organizace stará.

jaro–podzim / terén / 2  hodiny / 70 Kč / pro žáky od 2. stupně ZŠ

 

Do geologické minulosti Prahy

geologie
Představení Prahy jako světové geologické lokality. Dějiny naší planety a historie vzniku pražských hornin. Vycházka proti proudu času vám poodhalí, co všechno jste o Praze ještě nevěděli. Součástí exkurze je i zapojení účastníků do praktických geologických úkolů.
jaro–podzim / terén / 3 hodiny / 70 Kč

 

Jdeme na houby

geologie
Miliony let staré organismy, schopné léčit, ale také zabíjet. Ačkoliv většina z nás se zajímá hlavně o to, které druhy se nejlépe hodí do smaženice nebo jak správně připravit houbovou polévku, houby rozhodně nejsou zajímavé jenom z kulinářského hlediska. Fascinující svět hub vám představí zkušený mykolog, který vás naučí houby hledat i správně určovat a vysvětlí, jak důležitou roli v přírodě hrají.
jaro–podzim / terén / 3 hodiny / 70 Kč

 

Medárna

medarna
Poznat zblízka místo, kde to voní medem a kde se zpracovává včelí vosk? To můžete pouze u nás. Přijďte se podívat na naši medárnu a nahlédnout do opravdového včelařského provozu.

jaro–podzim / medárna / 1 hodina / 50 Kč

 

Zahradnictví Ďáblice

zahradnictvi
Už při vstupu do areálu na vás kromě vůně rostlin dýchne také jedinečná atmosféra dlouhé tradice zahradničení, kterou ctí i současný moderní provoz. Již od roku 1924 ďáblické zahradnictví pěstuje rostliny a dřeviny pro pražské parky. Rádi vám ukážeme, kde se rodí městská zeleň.
jaro–podzim / zahradnictví / 1 hodina / 50 Kč

 

Kompostárna hl. m. Prahy

kompostarna
Zajímá vás koloběh živin v praxi? Ukážeme vám, jak můžete naložit s posekanou trávou nebo s ořezanými větvemi ze zahrady tak, abyste z nich ještě měli praktický užitek. Přijďte se podívat do první pražské kompostárny.

jaro–podzim / kompostárna / 1 hodina / 50 Kč

 

 
Objednání exkurze