Záhony ve Stromovce mohou hrát všemi barvami. Ohleduplnost je ale na místě

27. 5. 2024

Před Šlechtovou restaurací vysazujeme přes 8 200 jiřin, hledíků, aster, ostálek, krásenek, šalvěje a dalších letniček, které budou zvelebovat prostředí Stromovky. Již během výsadby však opakovaně dochází k poničení záhonů nejčastěji volně pobíhajícími psy. Buďte prosím ohleduplní! V každém parku je třeba dodržovat jednoduchá pravidla. Ta se týkají nejen pohybu psů, ale platí pro všechny návštěvníky.
Celý článek »

POZVÁNKA: Živá zahrada 15. června. Zahradnictví Ďáblice hravě

21. 5. 2024

Naše Zahradnictví Ďáblice v letošním roce slaví 100 let od svého založení a během celého roku pořádáme v jeho areálu různé akce a workshopy. Ještě před prázdninami zveme na ŽIVOU ZAHRADU, kde se třeba dozvíte, jak vypadá motýlí keř, prohlédnete si včelky bezpečně a zblízka, projdete se stoletým arboretem pana Vika nebo si vyzkoušíte, jak dobře znáte naše stromy.
V sobotu 15. června od 9 do 14 hodin budeme mít připravený program pro děti i dospělé, a tak si můžete nejen koupit nějakou rostlinu na svůj balkon či zahradu, ale ještě si užít zábavu i poučení. Vstup zdarma.
Celý článek »

Jaro otevírá brány zahradnictví i v sobotu. Přijďte si uplést pomlázku

6. 3. 2024

Naše Zahradnictví Ďáblice se velmi rychle probouzí po krátké zimní přestávce a bohatá jarní nabídka stromů, keřů i bylin je připravena. Březen a duben jsou ideální k zahájení zahradnické sezóny, proto pro vás prodlužujeme otevírací dobu a od poloviny března budeme mít tradičně otevřeno i v sobotu. Brány pro sobotní prodej otevíráme poprvé 16. března. Pro zpestření nákupu pro vás připravujeme na dvě jarní soboty také doprovodné tvořivé dílničky, na kterých si můžete uplést pomlázku nebo vyrobit hmyzí hotel do své zahrady. Pokud už nyní víte, že máte o tvoření zájem, rezervujte si předem své místo a vyplňte příslušný přihlašovací formulář, abychom mohli připravit dostatečné množství materiálu pro všechny zájemce.
Celý článek »

Kompostárna otvírá i s novým odbočovacím pruhem. Loni přijala 3 538 tun odpadu

29. 2. 2024

V pátek 1. března 2024 naše Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci obnovuje svůj standardní provoz. Po zimní přestávce tak mohou Pražané a další zájemci do kompostárny během otevírací doby opět dovážet rostlinný odpad, který se zde zpracovává na kompost. V loňském roce kompostárna přijala celkem 3 538 tun bioodpadu, o skoro 350 tun více než v roce 2022. Od začátku fungování kompostárny v polovině roku 2017 jsme celkem přijali již přes 19 400 tun rostlinného odpadu. Pro zvýšení bezpečnosti jsme upravili výjezd z kompostárny. V listopadu 2023 byl dokončen odbočovací pruh spolu s nájezdem na komunikaci.

Celý článek »

Kompostárna Slivenec končí 7. sezónu. Naposledy otevřeno v pátek 22. prosince

14. 12. 2023

Pokud se vám doma hromadí rostlinný odpad ze zahrady a plánujete navštívit naši kompostárnu v Praze-Slivenci, máte poslední možnost naložit ostříhané větve a přivézt je k nám. Kompostárna hl. m. Prahy bude mít každoroční zimní technologickou přestávku. Její provoz bude od 23. prosince až do února 2024 přerušen. Termín zahájení provozu zveřejníme v průběhu února 2024 podle aktuálních klimatických podmínek na webových stránkách.

Celý článek »

POZVÁNKA: Kosení ve Stromovce již podesáté. Ráno za zvuku písní a svištění kos

21. 5. 2023

Již po desáté zasviští Stromovkou kosy, aby složily k zemi stébla trávy při tradiční senoseči. Každého, kdo si v pátek 2. června přivstane a za ranního rozbřesku se ve Stromovce chopí kosy, čeká pořádná dávka poctivé, ale radostné práce. Sekáči se sejdou v 5:00 na květnaté louce poblíž čítárny a za čerstvé ranní rosy se pustí do svého díla. Vítáni jsou zkušení sekáči i naprostí začátečníci, prostě každý, kdo dává přednost zpěvu ptáků před „zpěvem“ motorových sekaček. Přibližně kolem desáté bychom měli mít hotovo.

Celý článek »