Kompostárna otvírá i s novým odbočovacím pruhem. Loni přijala 3 538 tun odpadu

29. 2. 2024

V pátek 1. března 2024 naše Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci obnovuje svůj standardní provoz. Po zimní přestávce tak mohou Pražané a další zájemci do kompostárny během otevírací doby opět dovážet rostlinný odpad, který se zde zpracovává na kompost. V loňském roce kompostárna přijala celkem 3 538 tun bioodpadu, o skoro 350 tun více než v roce 2022. Od začátku fungování kompostárny v polovině roku 2017 jsme celkem přijali již přes 19 400 tun rostlinného odpadu. Pro zvýšení bezpečnosti jsme upravili výjezd z kompostárny. V listopadu 2023 byl dokončen odbočovací pruh spolu s nájezdem na komunikaci.

Celý článek »

Kompostárna Slivenec končí 7. sezónu. Naposledy otevřeno v pátek 22. prosince

14. 12. 2023

Pokud se vám doma hromadí rostlinný odpad ze zahrady a plánujete navštívit naši kompostárnu v Praze-Slivenci, máte poslední možnost naložit ostříhané větve a přivézt je k nám. Kompostárna hl. m. Prahy bude mít každoroční zimní technologickou přestávku. Její provoz bude od 23. prosince až do února 2024 přerušen. Termín zahájení provozu zveřejníme v průběhu února 2024 podle aktuálních klimatických podmínek na webových stránkách.

Celý článek »

POZVÁNKA: Kosení ve Stromovce již podesáté. Ráno za zvuku písní a svištění kos

21. 5. 2023

Již po desáté zasviští Stromovkou kosy, aby složily k zemi stébla trávy při tradiční senoseči. Každého, kdo si v pátek 2. června přivstane a za ranního rozbřesku se ve Stromovce chopí kosy, čeká pořádná dávka poctivé, ale radostné práce. Sekáči se sejdou v 5:00 na květnaté louce poblíž čítárny a za čerstvé ranní rosy se pustí do svého díla. Vítáni jsou zkušení sekáči i naprostí začátečníci, prostě každý, kdo dává přednost zpěvu ptáků před „zpěvem“ motorových sekaček. Přibližně kolem desáté bychom měli mít hotovo.

Celý článek »