Hrozí riziko požárů. Od středy do odvolání omezujeme využívání piknikových míst

10. 5. 2022

Český hydrometeorologický ústav vydal od středy 11. 5. do odvolání výstrahu na riziko nebezpečí vzniku požárů a na území Prahy bude platit nařízení Rady hl. m. Prahy, které omezuje rizikové činnosti. Pro všechny lesy, parky, lesoparky, louky a zahrady na území hlavního města platí zákaz rozdělávání ohňů, kouření či používání zábavní pyrotechniky. Omezení se dotýká i oblíbených piknikových míst v lesích a parcích. Prosíme všechny návštěvníky pražské přírody, aby opatření respektovali a vyvarovali se rizikového chování.
Celý článek »

Jaro se už hlásí o slovo. Zahradnictví Ďáblice má otevřeno déle a také v sobotu

14. 3. 2022

Přes den už sluneční paprsky pomalu nabírají na síle a jaro se začíná hlásit o slovo. Na zahrádkách a zahradách začal jarní úklid a zanedlouho na nich naplno propukne sázení a setí okrasných i užitkových rostlin, keřů či stromů. My jsme na to připraveni. Pro zákazníky od pondělí 14. března prodlužujeme otevírací dobu a otevřeno budeme mít již i v sobotu.
Celý článek »

Kompostárna otevírá po zimní odstávce. Za loňský rok přijala přes 3,6 tuny odpadu

28. 2. 2022

V úterý 1. března naše Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci obnovuje svůj standardní provoz. Po zimní přestávce tak mohou Pražané a další zájemci do kompostárny během otevírací doby opět dovážet rostlinný odpad, který se zde zpracovává na kompost. V loňském roce kompostárna přijala celkem 3 647 tun bioodpadu, o skoro 250 tun více než v roce 2020. Od začátku fungování kompostárny v polovině roku 2017 jsme celkem přijali již 12 706 tun rostlinného odpadu.

Celý článek »