Do soboty 26. srpna platí v Praze opět zákaz rozdělávání ohňů, hrozí požáry

24. 8. 2023

Od čtvrtka  24. srpna od 10:30 do soboty 26. srpna 00:00 platí na území hlavního města  zákaz rozdělávání ohňů. Na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu před nebezpečím požárů pro území metropole platí nařízení omezující rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.

Zákaz rozdělávání ohňů, kouření či používání zábavní pyrotechniky platí pro všechny lesy, parky, lesoparky, louky a zahrady na území hlavního města.  Oheň také nesmíte rozdělávat ve vzdálenosti do 50 metrů od kraje lesa. Omezení platí i pro oblíbené grilování na piknikových místech!

Celý článek »

POZVÁNKA: Kosení ve Stromovce již podesáté. Ráno za zvuku písní a svištění kos

21. 5. 2023

Již po desáté zasviští Stromovkou kosy, aby složily k zemi stébla trávy při tradiční senoseči. Každého, kdo si v pátek 2. června přivstane a za ranního rozbřesku se ve Stromovce chopí kosy, čeká pořádná dávka poctivé, ale radostné práce. Sekáči se sejdou v 5:00 na květnaté louce poblíž čítárny a za čerstvé ranní rosy se pustí do svého díla. Vítáni jsou zkušení sekáči i naprostí začátečníci, prostě každý, kdo dává přednost zpěvu ptáků před „zpěvem“ motorových sekaček. Přibližně kolem desáté bychom měli mít hotovo.

Celý článek »

Po zimní odstávce otevírá kompostárna ve Slivenci, v loňském roce přijala přes 3 tisíce tun odpadu

1. 3. 2023

Ve středu 1. března naše Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci obnovuje svůj standardní provoz. Po zimní přestávce tak mohou Pražané a další zájemci do kompostárny během otevírací doby opět dovážet rostlinný odpad, který se zde zpracovává na kompost. V loňském roce kompostárna přijala celkem 3 190 tun bioodpadu. Od začátku fungování kompostárny v polovině roku 2017 jsme celkem přijali již 15 896 tun rostlinného odpadu.

Celý článek »

Jaro se už hlásí o slovo. Zahradnictví Ďáblice má otevřeno déle a také v sobotu

14. 3. 2022

Přes den už sluneční paprsky pomalu nabírají na síle a jaro se začíná hlásit o slovo. Na zahrádkách a zahradách začal jarní úklid a zanedlouho na nich naplno propukne sázení a setí okrasných i užitkových rostlin, keřů či stromů. My jsme na to připraveni. Pro zákazníky od pondělí 14. března prodlužujeme otevírací dobu a otevřeno budeme mít již i v sobotu.

Celý článek »