Riziko požárů. Od pondělí do odvolání omezujeme využívání piknikových míst

8. 8. 2022

Český hydrometeorologický ústav vydal od pondělí 8. 8. od 11 hodin až do odvolání výstrahu na nebezpečí vzniku požárů a na území Prahy proto bude platit nařízení Rady hl. m. Prahy, které omezuje rizikové činnosti. Pro všechny lesy, parky, lesoparky, louky a zahrady na území hlavního města platí zákaz rozdělávání ohňů, kouření či používání zábavní pyrotechniky. Omezení se dotýká i oblíbených piknikových míst v lesích a parcích. Prosíme všechny návštěvníky pražské přírody, aby opatření respektovali a vyvarovali se rizikového chování.

Celý článek »

Jaro se už hlásí o slovo. Zahradnictví Ďáblice má otevřeno déle a také v sobotu

14. 3. 2022

Přes den už sluneční paprsky pomalu nabírají na síle a jaro se začíná hlásit o slovo. Na zahrádkách a zahradách začal jarní úklid a zanedlouho na nich naplno propukne sázení a setí okrasných i užitkových rostlin, keřů či stromů. My jsme na to připraveni. Pro zákazníky od pondělí 14. března prodlužujeme otevírací dobu a otevřeno budeme mít již i v sobotu.
Celý článek »

Kompostárna otevírá po zimní odstávce. Za loňský rok přijala 3 647 tun odpadu

28. 2. 2022

V úterý 1. března naše Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci obnovuje svůj standardní provoz. Po zimní přestávce tak mohou Pražané a další zájemci do kompostárny během otevírací doby opět dovážet rostlinný odpad, který se zde zpracovává na kompost. V loňském roce kompostárna přijala celkem 3 647 tun bioodpadu, o skoro 250 tun více než v roce 2020. Od začátku fungování kompostárny v polovině roku 2017 jsme celkem přijali již 12 706 tun rostlinného odpadu.

Celý článek »