O nás

Příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy: Pečujeme o přírodní bohatství Prahy.

Lesy hl. m. Prahy jsou jedna z největších příspěvkových organizací hlavního města Prahy. Naším úkolem je péče o pražskou přírodu.

Co děláme:

Kunratický les

Spravujeme více než 2 900 hektarů pražských lesů a luk.

Stromovka

Staráme se 5 významných pražských parků: Stromovku, komplex zahrad na Petříně včetně zahrady Kinských, park na vrchu Vítkově, Letenské sady a oboru Hvězda. Kromě nich pečujeme ještě o park U Čeňku a západní část Centrálního parku Chodov.

Památný Beethovenův platan

Pečujeme o 201 památných stromů na území hlavního města.

Kyjský rybník

Spravujeme 300 kilometrů drobných vodních toků a 175 nádrží.

Krmení veverek

Spravujeme Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy a 4 lesní zookoutky, které slouží jako její detašovaná pracoviště.

Zahradnictví Ďáblice

Provozujeme Zahradnictví Ďáblice.

Kompostárna Slivenec

Provozujeme Kompostárnu hl. m. Prahy – Slivenec.

Včelnice

Spravujeme 11 včelnic rozmístěných v pražských lesích a parcích.

ekocentrum Prales

V rámci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty spolupracujeme s pražskými školami i veřejností. K tomu spravujeme naše vlastní ekocentrum Prales.

 

Organizace byla založena v roce 1992. Vnitřně se člení na 3 útvary (Útvar správy, Útvar ekonomický a Útvar ředitele) a 4 spolupracující střediska (Lesy, Vodní toky, Městská zeleň, Ekologická výchova). Není-li uvedeno jinak, financuje naši činnost hlavní město Praha.

Sídlo naší organizace

Do roku 1996 organizace sídlila na adrese Betlémská 9, Praha 1, pak se její sídlo přesunulo na Žižkov (Seifertova 36). Od roku 2000 až do současnosti sídlí Lesy hl. m. Prahy v Práčské ulici 1885 v pražských Záběhlicích, na pravém břehu potoka Botiče, v areálu bývalého pivovaru a mlýna, které v minulosti náležely k nevelké osadě Práče, jež se Záběhlicemi postupně splynula v průběhu 19. století.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se naší práce nebo služeb, které nabízíme, využijte náš poptávkový formulář.

    Váš dotaz
    captcha Zde vepište kód: