Novinka pro pražské včelaře. Nabízíme včelí oddělky

17. 5. 2021

Začátkem května jsme v našem ekocentru Prales otevřeli novou komunitní včelnici a nyní přicházíme s další novinkou týkající se našeho včelařského provozu. Včelařům, kteří včelaří na území hlavního města, nabízíme k prodeji letošní včelí oddělky, ze kterých si můžete do podzimu vychovat plnohodnotné včelstvo.

Jeden oddělek je malé včelstvo na pěti rámcích typu ⅔ Langstroth v transportním papírovém boxu s mladou oplozenou a kladoucí včelí matkou, dělnicemi, včelím plodem a zásobami. Celková cena je 2 500 Kč. Odběr bude možný po 15. červnu 2021. Rezervace přijímáme na e-mailu: sykorova@lesy-praha.cz. K dispozici máme pouze 20 oddělků, proto s rezervací určitě dlouho neváhejte.

pohled do úlu

Upozorňujeme, že pro nákup včel je nutné mít registrační číslo včelaře a registrační číslo stanoviště, kam se včely budou umisťovat. Více informací k evidenci včelstev a stanovišť najdete například na stránkách Českomoravské společnosti chovatelů.

Lesy hl. m. Prahy se chovu včel věnují již od roku 2011 v rámci svého projektu Návrat včel do pražských lesů. V současnosti se staráme o 55 kmenových včelstev. Náš včelařský provoz, který umožňuje i zpracování vosku a výrobu voskových mezistěn pro ostatní drobné včelaře, je schválen a registrován Státní veterinární správou.