Czech Nature Photo: Přihlaste se do prestižní fotografické soutěže

5. 2. 2020

Patří mezi vaše vášně příroda a fotografování? Spojte obě záliby a přihlaste se do čtvrtého ročníku soutěže Czech Nature Photo, která je odnoží prestižní soutěže Czech Press Photo a zaměřuje se na fotografie přírody, živočichů a rostlin. Informace o soutěži, podmínky, kategorie i ceny pro vítěze naleznete na stránkách soutěže.

Své fotografie můžete přihlásit do některé ze 7 hlavních kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Zvířata v lidské péči, Rostliny a houby a Krajina. K dispozici jsou rovněž 3 speciální kategorie: Série, Příroda v Praze a Ohrožené druhy a jejich ochrana a soutěžit se bude také o Cenu za nejlepší fotografii české přírody. Celkem tak máte k dispozici 11 soutěžních kategorií. Dohromady můžete poslat až 10 děl. Fotografie posílejte prostřednictvím elektronického systému na stránce 2020.czechnaturephoto.cz do 16. února 2020. Nejlepší práce budou vyhlášeny 5. 5. 2020 v prostorách galerie Czech Photo Centre, kde bude také zahájena výstava soutěžních fotografií.

Soutěž Czech Nature Photo vznikla v roce 2017 s myšlenkou dát více prostoru fotografiím přírody a jejich autorům. Naše organizace, která se již takřka 30 let stará o přírodu v hlavním městě České republiky, si této iniciativy velice cení. I proto jsme se letos stali partnery celé akce. Připravili jsme jednu z cen pro vítěze a naši odborníci ze Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy uspořádají pro školy a veřejnost přednášku o zvířatech ve městě.

logo