POZVÁNKA: Za divočinou do zookoutku: Oslavte Světový den divoké přírody

15. 2. 2019

Víte, co se slaví 3. března? Pokud si nejste jistí a tápete, prozradíme vám, že je to Světový den divoké přírody. A my ho rozhodně oslavíme a vy můžete s námi. Navštivte první březnovou sobotu zookoutek v Malé Chuchli a seznamte se zástupci české fauny. Naši zkušení odborníci vám představí nejen ohrožené druhy ptáků a savců, ale dozvíte se také, proč jsou tyto druhy na pokraji vyhynutí. Seznámíte se i s důmyslností lidí, kteří tato zvířata pašují a prodávají pro výrobu léčiv nebo pro módní průmysl.

O tom, že je nutné divokou přírodu chránit by mohlo hovořit přes 5 000 živočišných druhů, kteří stojí na pokraji globálního vyhubení. Abychom si tento fakt připomínali a šířili celospolečenské povědomí o nutnosti ochrany zvířat i rostlin, byl v roce 1979 ustanoven 3. březen jako Světový den divoké přírody. V tento den totiž vstoupila v platnost Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). Úmluva hraje důležitou roli v zajištění toho, aby mezinárodní obchod neohrozil přežití jednotlivých druhů. Díky podpisu 180 zemí se 5 000 druhů zvířat a na 29 000 druhů rostlin dočkalo ochrany před hrozbou vyhubení. Naše republika se k mezinárodní ochraně divoké přírody připojila v roce 1992.
Pojďte s námi v sobotu 2. března oslavit Světový den divoké přírody do zookoutku v Malé Chuchli. Začínáme ve 14:00 a končit budeme o tři hodiny později. Těšíme se na vás!
Akce je zdarma.
plakát