Jaro otevírá brány zahradnictví i v sobotu. Přijďte si uplést pomlázku

6. 3. 2024

Naše Zahradnictví Ďáblice se velmi rychle probouzí po krátké zimní přestávce a bohatá jarní nabídka stromů, keřů i bylin je připravena. Březen a duben jsou ideální k zahájení zahradnické sezóny, proto pro vás prodlužujeme otevírací dobu a od poloviny března budeme mít tradičně otevřeno i v sobotu. Brány pro sobotní prodej otevíráme poprvé 16. března. Pro zpestření nákupu pro vás připravujeme na dvě jarní soboty také doprovodné tvořivé dílničky, na kterých si můžete uplést pomlázku nebo vyrobit hmyzí hotel do své zahrady. Pokud už nyní víte, že máte o tvoření zájem, rezervujte si předem své místo a vyplňte příslušný přihlašovací formulář, abychom mohli připravit dostatečné množství materiálu pro všechny zájemce.

pleteni-pomlazek

Na co se můžete těšit?
📅 Pletení pomlázek – sobota 23. března, od 10 do 12 hodin

Milovníci lidových tradic se mohou u nás připravit na Velikonoce a uplést si s pomocí zkušeného lektora pomlázku z vrbového proutí. Koledníci se tak nachystají na Velikonoční pondělí, kdy je zvykem symbolicky pomladit ženy a dívky pomocí vlastnoručně vyrobené pomlázky.

Chcete si uplést pomlázku a mít svoje místo jisté?
👉 přihlaste se přes formulář
, v případě volných kapacit bude možné se zapojit přímo na místě. Přihlášení předem doporučujeme.

DSB_1063

📅 Výroba hmyzího hotelu – sobota 20. dubna, od 10 do 12 hodin
Osvícení zahradníci vědí, že živá a zdravá zahrada s bohatě kvetoucími a plodícími rostlinami se bez hmyzu neobejde. S námi si můžete vyrobit hmyzí hotel, který ozdobí zahradu či balkon, ale hlavně poskytne možný úkryt pro včely samotářky a další opylovače a jinak užitečný hmyz, který je dobré si udržet nablízku.

Chcete si vyrobit hmyzí hotel podle svých představ?
👉 přihlaste se přes formulář.
Přihlášení předem je vzhledem k omezené kapacitě nutné.

Zahradnictví Ďáblice patří k největším prodejním a pěstitelským centrům na území Prahy. Pěstování okrasných dřevin tu má tradici už od roku 1924, a tak v letošním roce oslavíme již 100 let od jeho založení. K této příležitosti chystáme akce, na kterých představíme i zázemí tohoto nejstaršího pražského zahradnictví.