Zookoutek Malá Chuchle

Kousek české divočiny v pražské metropoli

Lesní zookoutek v Malé Chuchli je celoročně volně přístupný areál u hájovny v Chuchelském háji, kde se návštěvníci mohou z bezprostřední blízkosti seznámit se zástupci české přírody. Lesy hl. m. Prahy zde pečují o více než 30 druhů živočichů, kteří se kvůli svému trvalému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody a v zookoutku nacházejí důstojný náhradní domov.

Zookoutek představuje takřka ideální místo, kde lze zblízka pozorovat zvířata naší přírody, stejně jako ta, která u nás zdomácněla. Mezi obyvatele zookoutku patří například jelen evropský, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná nebo výr velký.

Akce v zookoutku

Lesy hl. m. Prahy v zookoutku pořádají vzdělávací akce pro žáky pražských škol i pro veřejnost. Lesníci zde vedou komentované prohlídky, během nichž se účastníci mohou zapojit i do krmení vybraných druhů živočichů. Krmení je mimo tuto výjimku v zookoutku přísně zakázáno, neboť by živočichům mohlo vážně uškodit. Kdokoli ale může přinést suché pečivo nebo jablka a nechat je pro zvířata na označeném místě.

Lesníci v areálu zookoutku také nabízejí speciální program Lesní zvěř, při němž se děti prostřednictvím her seznámí s jednotlivými zástupci živočišné říše české přírody a proniknou do zákonitostí, podle nichž se řídí život zvěře ve volné přírodě.

Zdejší srub je pak základnou pro populární noční zážitkový program Noc v lese, během něhož se děti setkají se záhadnými nočními živočichy, kteří se probouzejí teprve za soumraku.

Kromě programů pro školní kolektivy zde Lesy hl. m. Prahy pořádají i víkendové akce pro veřejnost, například Křtiny muflončat, Seznámení s jeleny, Pohádkový les aj. O novinkách a pořádaných akcích v zookoutku se dozvíte v naší sekci Aktuality.

Občerstvení

V zookoutku funguje stánek s občerstvením. Provozovatel p. Hanek (tel. 736 768 940)

letní otevírací doba duben-září
pondělí-pátek 11:00 – 19:00
sobota-neděle 10:00 – 19:00
zimní otevírací doba říjen-březen
pondělí-pátek zavřeno
sobota-neděle 10:00 – 19:00

Kudy do zookoutku?

mapa-zookoutek-mala-chuchleZe stanice Smíchovské nádraží jeďte 5 minut autobusem (č. 129, 241, 244, 314, 318) do zastávky Malá Chuchle. U kostela v ulici V Lázních se můžete napojit na žlutou turistickou trasu, která zookoutkem přímo prochází.

Jako přístupovou cestu lze využít také cyklostezku A112, která propojuje Velkou Chuchli a sídliště Barrandov a chuchelským lesem vede takřka až do zookoutku.

 


 

Stáhnout leták zookoutku »

letak-zookoutek-mala-chuchle