Sponzorství a adopce

Provoz záchranné stanice pro zraněné živočichy je nejen časově a personálně, ale především finančně náročnou službou. Podpořit nás můžete sponzorským příspěvkem v libovolné výši či adopcí vybraného trvale handicapovaného živočicha.

Můžete nám poskytnout libovolný finanční příspěvek na provoz záchranné stanice a zookoutků nebo na nákup vybavení, můžete podpořit konkrétní druh, jehož zástupci se do naší stanice nejčastěji dostávají, nebo se stát adoptivním rodičem některého z trvale handicapovaných živočichů, o které se v záchranné stanici a v zookoutcích staráme.

1. Jak se stát sponzorem záchranné stanice a zookoutků?

Můžete nám poskytnout libovolnou částku na provoz záchranné stanice a zookoutků či na nákup vybavení, jako jsou klece, přepravky, misky nebo podestýlka, nebo příspěvkem v libovolné výši podpořit konkrétní druh, jehož zástupci se do naší stanice dostávají nejčastěji (ježci, veverky, labutě, rorýsi, netopýři, poštolky, kachny, kosi, hrdličky, sýkory, zajíci, kalousi). Na co máme váš příspěvek použít, můžete určit v tomto formuláři, který je před platbou nezbytné vyplnit. Jakmile jej vyplníte, vyčkejte prosím na potvrzovací e-mail s pokyny k platbě a s vaším unikátním variabilním symbolem a poté uhraďte částku, kterou nás chcete podpořit. Od data přijetí platby se na následujících 12 měsíců stáváte sponzorem záchranné stanice a zookoutků.

Pokud nám chcete posílat příspěvek pravidelně, stačí formulář vyplnit jednou, pouze do poznámky připište, že chcete přispívat opakovaně. Váš variabilní symbol pak prosím používejte ke všem platbám.

👉Formulář pro sponzorství záchranné stanice a zookoutků »

  Na co chcete přispět?
  Kontaktní údaje plátce
  • / /
  Kontaktní údaje obdarovaného

  Pokud sponzorský příspěvek nechcete darovat jménem někoho jiného, nemusíte tuto část formuláře vyplňovat.

  Chcete nám ještě něco sdělit?
  • captcha

   

  2. Jak se stát adoptivním rodičem trvale handicapovaného zvířete?

  Záchranná stanice a její detašovaná pracoviště (zookoutky) se starají také o řadu trvale handicapovaných zvířat, která již nelze vypustit zpět do volné přírody. U každého takového zvířete je stanovena určitá částka, která pokrývá část ročních nákladů na krmivo a další péči o dané zvíře. Úhradou této částky se stanete adoptivním rodičem zvířete.
  Zvíře, které máte rádi nebo je vám sympatické, si můžete vybrat z našeho SEZNAMU, kde se dočtete také podrobnosti o životních osudech jednotlivých zvířat. Jakmile budete mít vybráno, prosíme, vyplňte formulář pro zájemce o adopci trvale handicapovaného zvířete, vyčkejte na potvrzovací e-mail s pokyny k platbě a s vaším unikátním variabilním symbolem a poté uhraďte stanovenou částku. Od data přijetí platby se na následujících 12 měsíců stáváte adoptivním rodičem zvířete. Adoptivním rodičům po zaplacení zasíláme na e-mail certifikát a další materiály. Tištěné materiály na vyžádání.

  👉Formulář pro adopci trvale handicapovaného zvířete »

   Které zvíře chcete adoptovat?

   • Jednotlivé příběhy a fotografie trvale handicapovaných zvířat, z nichž si můžete vybrat, najdete v seznamu zvířat k adopci. Zvířata, která nejsou v nabídce tohoto formuláře, již své adoptivní rodiče našla.

   Kontaktní údaje plátce
   • / /

   * V rámci adopce nabízíme zaslání certifikátů a dalších materiálů vytištěných poštou nebo jen elektronicky na e-mail.

  • * V zookoutcích, které fungují jako detašovaná pracoviště záchranné stanice a jsou volně přístupné, je možné umístit u výběhu s adoptovaným zvířetem cedulku se jménem adoptivního rodiče. U trvale handicapovaných zvířat, která se nacházejí přímo ve stanici, tuto službu v současnosti nenabízíme, neboť nynější areál stanice není veřejnosti přístupný.

   Kontaktní údaje obdarovaného

   Pokud částku za adopci vybraného zvířete nechcete darovat jménem někoho jiného, nemusíte tuto část formuláře vyplňovat.

   Chcete nám ještě něco sdělit?
   • captcha

    

   adopce

   Některá z trvale handicapovaných zvířat, jejichž adoptivními rodiči se můžete stát. 🙂

    
    

   Další informace

   Sponzorství i adopce probíhají formou dobrovolného sponzorského daru.

   Doba trvání sponzorství i adopce je 12 měsíců od data přijetí platby. 

   Adoptivním rodičem jednoho konkrétního zvířete se může stát více zájemců najednou.

   Sponzorský příspěvek pro záchrannou stanici i adopce trvale handicapovaného zvířete jsou daňově odečitatelné položky. Rádi vám vystavíme potvrzení pro finanční úřad. Máte-li o potvrzení zájem, zaškrtněte tuto možnost při vyplňování formuláře. V případě dotazů týkajících se potvrzení o daru můžete kontaktovat vedoucí oddělení komunikace Petru Fišerovou (fiserova@lesy-praha.cz, 775 018 624).

   Upozorňujeme, že u adoptovaných trvale handicapovaných zvířat může v průběhu trvání adopce dojít k úhynu.

   V případě jakýchkoli dotazů či nejasností se neváhejte obrátit na vedoucí oddělení komunikace Petru Fišerovou (fiserova@lesy-praha.cz, 775 018 624).