V okolí pražských vodních ploch na podzim přibylo 119 stromů a 125 keřů

3. 12. 2019

Podzim je podobně jako jaro ideálním obdobím pro výsadby dřevin. Kromě lesů a parků stromy každoročně vysazujeme také u vodních ploch a potoků v naší správě. Během letošního jara jsme u rybníků a kolem potoků vysadili 85 vzrostlých stromů, teď na podzim přibude dalších 119 stromů a 125 keřů. Nové dřeviny již krášlí břehy Biologického rybníka v Horních Počernicích, kde jsme vysadili celou novou alej, Motolského potoka, Litovicko-Šáreckého potoka nebo Botiče. Tento týden pokračujeme například u Olšanského rybníka nebo u rybníka Lipiny.

Dvě třetiny ze sázených stromů jsou náhradou za stromy poškozené vandaly a nebo za uhynulé dřeviny, které nezvládly náročné klimatické podmínky v posledních letech. Mezi druhy, které u vodních ploch sázíme, dominují duby, olše, vrby, svídy a ptačí zoby. Sázené stromy dosahují výšky až 3 metry.
S výsadbami dřevin se pojí také úprava jejich okolí a pravidelná péče o ně. Během následujících tří let budeme stromy pravidelně zalévat a odstraňovat buřeň, která by jim mohla uškodit.
Náklady na výsadby dřevin hradilo hlavní město Praha prostřednictvím odboru ochrany prostředí.
vysadby