POZVÁNKA: Den otevřených lesů. Poznejte les očima lesníka

6. 6. 2022

V květnu jsme připravili Týden lesů pro žáky pražských škol a nyní zveme za našimi lesníky do lesa úplně všechny. Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v České republice pořádá 18. června první ročník akce Den otevřených lesů, během níž různé lesnické organizace po celé republice představují zájemcům les očima lesníků a přibližují jim úskalí i radosti péče o něj. Také naše organizace, která je členem sdružení zastřešující nestátní vlastníky a správce lesů a stará se o více než 2 900 hektarů lesů na území metropole, se do projektu zapojila a připravila na červnový víkend několik lesních aktivit.

Komentované vycházky Kunratickým lesem

V doprovodu lesníka projdeme lesem a představíme si život stromu od semínka až po židli. Ukážeme si, jak se lesníci o les starají, jak ho vychovávají, jak měří i jak ho chrání.

Začátky vycházek jsou v sobotu 18. června ve 14 a 16 hodin, místo srazu u Velkého altánu, doba trvání cca 1,5 hodiny, vstup zdarma.

Nutná rezervace místa předem na sev@lesy-praha.cz nebo telefonu 775 018 630.

Mapování detailů v Kunratickém lese

Celý víkend 18.-19. června si můžete vyzkoušet prozkoumat Kunratický les hledáním různých zákoutí a detailů, které zůstávají často přehlížené. Mapování detailů je hra, ve které mají soutěžící za úkol podle fotek s nápovědou najít známé i méně známé body Kunratického lesa, vyluštit všechny hádanky, které se k nim vážou, a odhalit tajenku. Ke hře si vyzvedněte herní kartu s mapou a křížovkou z krabice u kunratické hájovny nedaleko restaurace U Krále Václava IV. hned vedle lesního zookoutku a můžete rovnou začít luštit. S vyluštěnou křížovkou se pak vyfoťte kdekoliv v Kunratickém lese a fotografii a znění tajenky pošlete na e-mail sev@lesy-praha.cz. Na váš e-mail vám na oplátku pošleme další zajímavosti a podrobnosti ke Kunratickému lesu.

Kvízové stezky

Během víkendu 18.-19. června budou na stromech v Kunratickém lese, Hostivařském lesoparku a Chuchelském háji umístěné kvízové otázky, ze kterých se také můžete dozvědět informace ze světa lesa a lesnictví.

Logo Den otevřených lesů