Prales plný bzukotu. Oslavte s námi Světový den včel

6. 5. 2022

Oslavte s námi Světový den včel v ekocentru Prales. Nakoukněte do včelího úlu, přiučte se od včelaře jeho řemeslu a připomeňte si spolu s námi význam hmyzích opylovačů pro život na naší planetě.

Na akci si budete moct koupit med, medovinu a další včelí produkty, prohlédnout si včely opravdu zblízka a probrat s naším včelařem všechno, co vás o včelách zajímá. S dětmi se můžete zastavit v některé ze včelích dílen a vyrobit si třeba svíčku ze včelího vosku nebo se zapojit do tematických soutěží. Kromě jiného budeme soutěžit například ve zdobení včelařských nástavků.
Akce se koná v sobotu 21. května 2022 od 10 do 16 hodin v areálu ekocentra.
plakát Den včel v Pralese 2022

Naše organizace se včelaření věnuje již od roku 2011, kdy jsme zahájili projekt Návrat včel do pražských lesů a začali zakládat či obnovovat včelnice na různých místech v pražské přírodě. Lesy hl. m. Prahy se věnují nejen chovu včel, ale také zpracování medu a vosku a organizují včelařské ekovýchovné programy pro školy i veřejnost. V ekocentru Prales jsme v roce 2021 založili komunitní včelnici s úly, které si zájemci mohou pronajmout. Chov včel si tak s naší odbornou podporou může kdokoli osobně vyzkoušet.
Včelařky na včelnici