POZVÁNKA: S kosou do Stromovky již po sedmé. Tradiční senoseč je za dveřmi

14. 5. 2020

Již po posedmé zasviští Stromovkou kosy, aby složily k zemi stébla trávy při tradiční senoseči. Každého, kdo si v pátek 12. června přivstane a za ranního rozbřesku se ve Stromovce chopí kosy, čeká pořádná dávka poctivé, ale radostné práce. Sekáči se sejdou v 5:30 na květnaté louce poblíž čítárny a za čerstvé ranní rosy se pustí do svého díla. O ostrost svých pracovních nástrojů se mohou zájemci postarat o dva dny dříve na workshopu kutí kos, který se bude konat v prostorách barokní Invalidovny. Přesný čas kutí kos organizátoři akce ještě ujasní na facebookové stránce události.

Kosení ve Stromovce vol. 6

Na workshopu se budou nasazovat, naklepávat a brousit kosy už ve středu 10. června v odpoledních hodinách. Disponujete-li vlastním náčiním, ale už méně tím správným grifem, jak s ním zacházet, vezměte kosu s sebou a odborníci vám ji pomohou patřičně naostřit. Pokud kosu nemáte nebo se bojíte, že vás s ní nevezmou do tramvaje, můžete se na místě pocvičit na zapůjčených kosách. A v pátek ráno ostrý nástup! Vítáni jsou zkušení sekáči i naprostí začátečníci, prostě každý, kdo dává přednost zpěvu ptáků před „zpěvem“ motorových sekaček. Přibližně kolem deváté bychom měli mít hotovo.

Propásli jste loňské kosení? Nevadí, ve videu a v galerii se můžete podívat, jak krásně nám to šlo od ruky, a naladit se na letošní ročník. My i Stromovka se na vás těšíme. 🙂